Język francuski

W Niepublicznym Przedszkolu Anglojęzycznym istnieje mozliwość nauki języka francuskiego.
Realizujemy program nauczania przygotowany specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym LES PETITS FRANÇAIS.
LES PETITS FRANÇAIS- to profesjonalna Szkoła Języka Francuskiego dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym.
Ucząc tą metodą, mówimy wyłącznie po francusku.
Stosujemy metodę POLISENSORYCZNĄ, czyli śpiewamy, tańczymy, gramy, dotykamy, smakujemy... Uczymy też dzieci rozpoznawać, nazywać i wyrażać emocje. Zachęcamy do jedzenia warzyw i owoców.
Dzięki tak przemyślanej metodzie, dzieci nie znające francuskiego rozumieją sens zabaw, chętnie w nich uczestniczą, reagują na polecenia i doskonale się bawią.
Metoda MAŁEJ FRANCJI powstała przede wszystkim, w oparciu o obserwacje i doświadczenia w pracy z najmłodszymi słuchaczami samej autorki projektu. Zawiera sprawdzone pomysły, co gwarantuje jej atrakcyjność i skuteczność.
Pragniemy też przybliżyć Państwu Owcę Minię i Psa Yaroslava – maskotki towarzyszące każdym zajęciom - inspirowane prawdziwymi osobami, które żyły kiedyś w Małej Francji - dzielnicy Strasbourga.
Metoda posiada również podręcznik z płytą CD, który jest pakietem materiałów przygotowanym z myślą o dzieciach, a także o rodzicach nie znających języka francuskiego. W ten sposób chcemy umożliwić wspólną zabawę z dzieckiem, która pozwoli na jednoczesne ugruntowanie, usystematyzowanie i powtórzenie treści poznanych podczas zajęć.
Zajęcia odbywają się jako dodatkowe w wymiarze 2 razy w tygodniu po 30 minut.