FAQ

Co warto wiedzieć przed zapisem dziecka do NP Anglojęzycznego The Oxford Kids?

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.30
Do przedszkola zapisać mozna dziecko w wieku 2,5-6 lat. Przedszkole prowadzi zajęcia przygotowujące dziecko do szkoły.
W godzinach od 8:00 do 13:00 prowadzony jest blok anglojęzyczny, z wyłączeniem czasu na zajęcia polskojęzyczne. Dzieci w swoich grupach uczą się angielskiego pod okiem nauczycieli anglojęzycznych. Po godzinie 13:00 rozpoczyna się blok polskojęzyczny.

Jaki jest podział na grupy wiekowe?

Ze względu na trwająca reformę edukacji, zazwyczaj w jednej grupie znajdują sie dzieci z 2 roczników. Grupy tworzymy w przede wszystkim w oparciu o wiek, a także dojrzałośc emocjonalna i manualną.

Czy przedszkole organizuje Dni Otwarte?

Nie,ale zapraszamy rodziców z dziećmi na zajęcia w dowolnie wybranym terminie, po uprzednim kontakcie telefonicznym. Ilość wizyt w przedszkolu jest dowolna, zależy od potrzeb dziecka i rodziców ponadto, również zachęcamy do pozostawienia dziecka w przedszkolu na kilka godzin w celu adaptacji przed dokonaniem zapisu.

Co dziecko będzie umiało po zakończeniu nauki w przedszkolu?

Dziecko przełamie barierę językową- nie będzie obawiało się rozmowy po angielsku i będzie eksperymentować z językiem, będzie w syanie przeprowadzić prostą rozmowę w j. angielskim, będzie dobrze osłuchane z j. angielskim, nauczy się poprawnej wymowy, opanuje słownictwo i wiele naturalnych powiedzeń i zwrotów, będzie umiało je również dostosować i wykorzystać w odpowiedniej sytuacji.
Taki start pozwoli mu na łatwiejsze przyswajanie trudniejszych elementów językowych, które będzie przyswajać w późniejszym okresie nauki.

Czy przedszkole przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w szkole?

Tak oczywiście, codziennie rano odbywają się 30 min zajęcia polskojęzyczne,a także popłudniowe zajęcia utrwalające w trakcie których realizuje się podstawę programową oraz wybrany podręcznik.

Chciałbym się spotkać i porozmawiać z dyrektorem – kiedy byłoby to możliwe?

Dyrektorem Przedszkola jest Pani Katarzyna Kasprzycka, a Dyrektorem ds. pedagogiczno-wychowawczych Pani Wiesława Kudyniuk. Spotkania z rodzicami są umawiane w indywidualnych terminach, które należy ustalić telefonicznie pod numerem 505167578.

Czy w przypadku zapisania rodzeństwa będę miał/a zniżkę?

Tak, na drugie i następne dziecko zapisane do naszego żłobka/przedszkola udzielamy 10% rabatu odliczanego od czesnego.

Czy w Przedszkolu jest leżakowanie?

Tak, codziennie po obiedzie grupa Maluszków ma czas na odpoczynek i bajkoterapię.